Haulotte H 21 TX / diesel telescopic boom used
For sell used diesel telescopic boom Haulotte 21 TX for a good price, verified in service.
| Power source | 43.6 Kw - 32.2 Hp |
| Year of fabrication | 2007 |
| Working hours | 7656 |
| Working height | 20.8 m |
| Platform height | 18.8 m |
| Horizontal outreach | 17.2 m |
| Lengh - stowed | 9.1 m |
| Heigh - stowed | 2.86 m |
| Width | 2.48 m |
| Weight | 11.750 kg |
| Cage capacity | 360 kg |
| Available in stock | Yes |
Ask for offer PDF download
This piece of equipment includes a Maintenance Record, it has the periodic inspections for 250 h performed on time, it includes a ISCIR Record and it can be viewed at our company’s headquarters or at our operational headquarters within 24 hours from your solicitation.
For more information feel out the request form:

.png)
.png)
.png)