Haulotte HA 12 IP Nr.162 / Electric articulating boom used
For sell used electric articulating boom Haulotte 12 IP for a good price, verified in service.
| Power source | 48 V - 345 Ah |
| Year of fabrication | 2011 |
| Working hours | 8886 |
| Working height | 12 m |
| Platform height | 10 m |
| Horizontal outreach | 6.5 m |
| Lengh - stowed | 5.4 m |
| Heigh - stowed | 2.6 m |
| With | 1.35 m |
| Weight | 5945 kg |
| Cage capacity | 230 kg |
| Available in stock | Yes |
Ask for offer PDF download
This piece of equipment includes a Maintenance Record, it has the periodic inspections for 250 h performed on time, it includes a ISCIR Record and it can be viewed at our company’s headquarters or at our operational headquarters within 24 hours from your solicitation.
For more information feel out the request form:

.png)
.png)
.png)